Zavičajni projekti
Morsko čine va škole va Raše

Školski projekt „Morsko čine va škole va Raše“ realizirat će se tijekom školske godine 2022./23. s učenicima od 1. do 8. razreda kroz planirane Školskim kurikulumom pojedine aktivnosti s namjenom  očuvanja običaja i vrijednosti našega kraja, približavanja kulture, okusa i običaja oko  nabavke svježe hrane i pripreme istih, prisjećanja kroz pjesmu, davnih vrijednosti, običaja, kušajući kuhinju od namirnica iz mora. Kroz projektne aktivnosti učenici će imati priliku usvojiti zdrav način pripreme ribe i morskih plodova te time odati čast nekadašnjem životu i kuhinji te će djelovati na unapređivanju zdravlja i obogaćivanju svijesti učenika o zdravom načinu života.

Voditeljica projekta je učiteljica Hany Tutan koja će provoditi planirane aktivnosti vezane za ribu, more, morsku floru i faunu te života uz more, a u suradnji s učiteljicama razredne i predmetne nastave te s vanjskim suradnicima i udrugama. Projektne aktivnosti provodit će se s ciljevima: poticanja i razvijanja ekološke svijesti, građanskog i zdravstvenog odgoja, očuvanja zavičajnog identiteta, tradicijske kulture i baštine, razvijanja interesa i radoznalosti, poticanja na istraživanje i popularizaciju svog zavičaja.

Projekt će se prezentirati na Festivalu zavičajnosti, u svibnju, 2023. godine. Evaluacija aktivnosti planira se kroz mrežne stranice Škole, Institucionalizacije zavičajne nastave Istarske županije te kroz evaluacijske obrasce i  medijsku popraćenost.

Foto riba - natječaj za naše učenike

Autor: Administrator , 6. 10. 2022.

Prošlo je i ovo ljeto. Naši su učenici plivali, ronili, skakali, pecali… i pomalo fotografirali svoje doživljaje kako bi sudjelovali na foto natječaju „Foto riba“ povodom realizacije aktivnosti zavičajnog projekta "Morsko čine va škole va Raše". Natječaj je organizirala naša školska psihologinja Marina Župan. Povjerenstvu za izbor najoriginalnije fotografije uopće nije bilo lako. Naime, na natječaj je pristiglo mnogo prekrasnih fotografija, no, na kraju je odlučeno: prvu nagradu osvojila  je  Lena Marie Josić  za više originalnih fotografija, a drugu i treću nagradu podijelili su: Nina Radić, Marcelle Sophie Sašek i Lukas Josić. Bravo cure i dečki! Čestitke!

VIDEO S NAJUSPJEŠNIJIM FOTOGRAFIJAMA

Tekst i video: R.M.       Foto: učenici OŠ I.B. - Raša