Novosti iz knjižnice

Na Festivalu zavičajnosti u Fažani predstavili smo Morsko čine va škole va Raše

Autor: Administrator , 22. 5. 2023.

Trg Sv. Kuzme i Damjana, u Fažani, u petak, 19. svibnja, bio je u znaku vrijednih radova brojnih učenica i učenika iz cijele Istre, realiziranih u sklopu Institucionalizacije zavičajne nastave Istarske županije, projekta  kojeg je Istarska županija pokrenula 2014. godine s ciljem valorizacije zavičaja, kulture i tradicije IŽ. Između 45 prijavljenih škola, našli smo se i mi, troje učenika Lena Marie Josić, Giuseppe Rocco Bužan i Matej Husić u pratnji školske knjižničarke Romine Miletić. Predstavili smo naš zavičajni projekt „Morsko čine va škole va Raše“ i šarenu lepezu aktivnosti s morskim motivima kojima smo se bavili ove školske godine. Kroz realizirane projektne aktivnosti u školi, učenici su imali priliku upoznati nazive karakterističnih morskih biljaka i životinja, usvojiti pojmove vezane za ribe i ribarenje, slušati priče o morskome svijetu, pisati literarne radove, pjevati, glumiti i crtati te naučiti o pripremi ribe i morskih plodova kao i o usvajanju zdravih navika prehrane obogaćene ribljim proizvodima.

Nakon pripreme ukrasnog štanda s likovnim uratcima, uslijedio je kulturno-umjetnički program učenika OŠ Fažana i  podjela Zahvalnica i knjige D. Dukovskog  „Istra – kratka povijest dugoga trajanja“ učesnicima. Zanimljive crtice o Fažani saznali smo u kratkim pričama prilikom obilaska pod stručnim vodstvom djelatnica iz TZ Fažana. Razmijenili smo iskustva i saznali nove činjenice o našem zavičaju promatrajući  primjere dobre prakse učenika i učitelja istarskih škola, a u školu smo ponijeli lijepe dojmove.

Tekst i foto: R.M.

> Knjižnica  > Novosti iz knjižnice