Bravo za naše učenike i mentore sa školskih natjecanja!

Autor: Administrator , 15. 2. 2024.

Duboko udahnimo! Uzbuđenje popušta, danas je zadnje školsko natjecanje Znanost mladima 2024. Sve je počelo 12. siječnja 2024., školskim natjecanjem u Literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu, tzv. LiDraNo. Svoja glumačka umijeća, izvođenjem monologa, pokazale su trećašice Ariana Matas, Vita Zupan, Sandra Brezac i Larisa Merdanović, a sve pod budnim okom svoje mentorice Dragane Macura, te jedna šestašica, Klara Ćorić s mentoricom Hasnijom Karlović. U literarnom stvaralaštvu ostvarile su se dvije učenice, također 3. razreda,  Dana Bajrić i Ariana Matas s mentoricom Draganom Macura. U snimanju radijske emisije "Malim koracima do velikih snova" učestvovali su Korinna Matković, učenica 6. razreda i Damjan Čule, učenik 7. razreda uz mentoricu Hasniju Karlović.

Na natjecanju iz informatike, 19. siječnja, prisustvovali su učenici: Andy Tenčić iz 5. r., Kevin Zukanović, Marcelle Sophie Sašek, Borna Mujić, Jeremy Charlie Strauch, Evan Hasanović, Elizabeta Pučić, Lukas Josić iz 6. razreda, te  Nina Messina i Damjan Čule iz 7. razreda. Mentor svima bio je novi učitelj iz informatike, Dino Sabljak.

Krajem siječnja, točno 25., realizirano je natjecanje iz geografije. Mentorici Ivani Višković prijavili su se učenici od 5. do 7. razreda,  Jasmina Čule (5.r.), Lena Marie Josić i Kevin Zukanović (6.r.), Damjan Čule, Lana Čule i Noemi Galešić (7.r.).

Učiteljica matematike, Luana Pavinčić Vlačić, vodila je  natjecanje iz matematike, 26. siječnja, s učenicima Lenom Marie Josić i Damjanom Čule.

U natjecanje iz povijesti, mentorica Vedrana Hrelja Zupan, uključila je, 30. siječnja, učenike 7. razreda, Noemi Galešić, Lanu i Damjana Čule te Ninu Messina.

Veljača je bila rezervirana za hrvatski jezik,  likovnu kulturu i tehnički. U četvrtak, 1. veljače održano je natjecanje hrvatskoga jezika. Pristupio je učenik 7. razreda, Damjan Čule s mentoricom Hasnijom Karlović.

LiK, natjecanje likovne kulture, održano je u petak, 9. veljače. Svoja su likovna umijeća pokazali sljedeći učenici: Ema Mekovec (6.r.), Nina Messina i Ema Musić (7.r.), a mentorica je bila učiteljica Nastasja Džekić.

Danas, 15. veljače,  natjecanju iz tehničke kulture pristupaju učenici Lena Marie Josić i Kevin Zukanović iz 6. razreda, te David Šćira i Damjan Čule, iz 7. razreda. Mentorica je učiteljica Rosana Percan.

Uloženi trud se uvijek isplati i prepoznaje pa čestitke svim vrijednim učenicima i mentorima, uz puno uspjeha u daljnjem radu.