Kuharica s daškom čarolije

Autor: Administrator , 9. 3. 2021.

Maruan Bajraktarević, učenik 5. razreda tijekom zimskih praznika izradio je kuharicu prepunu odličnih recepata koje je sam osmislio. Po uzoru na izreku Maye Angelou: „Ne možeš iskoristiti kreativnost. Što je više koristiš, više je imaš.“  tako se i kreativan Maruan nije tu zaustavio, prepisao  je recepte u posebnu bilježnicu,  dodao  dašak čarolije i to sve na engleskom jeziku. Sve je stranice ukrasio svojim ilustracijama i crtežima, a da sve to uopće nije bila domaća zadaća. Učiteljica engleskog jezika oduševila se kuharicom, pohvalila ga, a pozvala je i Novinarsku grupu kako bismo ga predstavili na našim mrežnim stranicama. Predstavljamo je OVDJE.

Intervjuirali smo ga, pročitajte u VIŠE.

Odakle si dobio ideju za kuharicu?

Bilo mi je jako dosadno i volim kuhati pa sam tijekom praznika počeo smišljati recepte, pisati i crtati svoju kuharicu. Gledao sam američku seriju za tinejdžere  „Just Add Magic“, u prijevodu „Prstohvat čarolije“ o tri prijateljice koje spremaju čarolije kako bi otkrile tajne u njihovom gradu.

Zašto je kuharica na engleskom jeziku?

Ja jako volim engleski jezik i bolje se izražavam na engleskom. Od malena mi je mama stavljala crtiće na engleskom jeziku pa sam tako naučio dobro engleski.

Koliko si recepata uvrstio u kuharicu?

Oko trideset recepata uvrstio sam u svoju kuharicu.

Koliko je trajala izrada kuharice?

U tri dana sam sve nacrtao i prepisao, a recepte sam osmislio i prije. Skupio sam razne papire u boji, imao sam kod kuće dosta materijala pa sam iskoristio sve za kuharicu. Jako volim crtati i stvarati.

Imaš li više slatkih ili slanih recepata u kuharici?

Više sam uvrstio slatkih recepata jer volim slatko. Najdraži mi je recept za bolonjez iako nije slatko jelo.

Kome pripremaš sva ta jela? Jesi li imao podršku kod kuće?

Najviše kuham sam za sebe, ponekad za mamu. Svi me podržavaju.

Kako je reagirala učiteljica engleskog jezika?

Kad sam joj pokazao kuharicu na engleskom jeziku, bila je oduševljena. Rekla je da imam samo nekoliko pogrešaka i da je jako zadovoljna. Voljela bi da moja kuharica bude inspiracija i drugim učenicima.

Što bi preporučio drugim učenicima kada im je dosadno kod kuće?

Neka budu kreativni i da recikliraju sve što imaju kod kuće jer sve se može iskoristiti za neki rad.

Razgovarale: Nika Hadžalić i Melisa Šabić, 8.r.