Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Autor: Administrator , 23. 2. 2016.

Knjižnica OŠ Ivana Batelića u Raši bila je, u ponedjeljak, 22. veljače 2016. godine,  domaćin županijskog natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Sudjelovalo je 13 natjecateljica iz četiri osnovnih škola Istarske županije: OŠ Marije i Line iz Umaga, OŠ Vladimira Nazora iz Potpićna, OŠ Ivan Goran Kovačić iz Čepića te iz škole domaćina. Natjecanje je sastavljeno od dva dijela: pismenog rješavanja kviza te izrade i prezentacije plakata. Tri učenice iz svake škole činile su ekipu u pismenom dijelu natjecanja, a u prezentaciji plakata sudjelovala je jedna učenica iz OŠ Marije i Line Umag. Ove su godine učenice imale zadatak pročitati tri knjige: Poljubit ću je uskoro, možda autora Šime Storića, Suvišan u svemiru Milivoja Matošca te Svašta u mojoj glavi Mire Gavrana. Povjerenstvo u sastavu knjižničarka: Romine Miletić, Majde Milevoj Klapčić, Silve Tenčić Stemberger, Jelene Paić te Marine Rade je nakon ispravljenih pismenih ispita zaključilo sljedeće. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Povjerenstvo u sastavu knjižničarka: Romine Miletić, Majde Milevoj Klapčić, Silve Tenčić Stemberger, Jelene Paić te Marine Rade je nakon ispravljenih pismenih ispita zaključilo sljedeće:

Osvojeno mjesto Naziv škole Ime i prezime učenica (razred) Ime i prezime mentorice Osvojeni bodovi - ekipno
1. OŠ Marije i Line, Umag

Monika Grbac, 8. r.

Sara Martinović, 8. r.

Ana Cerovski, 7. r.

Jelena Paić 111
2. OŠ Ivana Batelića, Raša

Aida Suljić, 7. r.

Stefani Ilić, 8. r.

Edina Halilović, 8. r.

Romina Miletić 106
3. OŠ Ivana Goran Kovačić, Čepić

Nika Carić, 8. r.

Antonia Jurasić, 8. r.

Alma Mahmić, 8.r.

Romina Miletić 95
4. OŠ Vladimira Nazora, Potpićan

Hana Depikolozvane, 6. r.

Kristina Brenko, 6. r.

Dora Močinić, 6. r.

Marina Rade 80

Prema Pravilniku natjecanja, ekipe sa osvojenim prvim i drugim mjestom, u kategoriji pismenih ispita predlažu se za državno natjecanje. U kategoriji prezentacije plakata  predlaže se učenicu Ivonu Novak iz OŠ Marije i Line, Umag za državno natjecanje jer  zadovoljava sve uvjete.

Druženje s knjigom nastavilo se u pauzi učenika kada je učenica Sanela Isanović, gošća iz SŠC Mate Blažine iz Labina svojim odličnim prezentacijskim vještinama i iskustvom predstavila natjecanje u srednjoj školi koje se uvelike razlikuje od natjecanja osnovnih škola. Svojom iskrenošću i neposrednošću uz mentoricu – knjižničarku Majdu Milevoj Klapčić pozvala je prisutne na čitanje i daljnje sudjelovanje. Učenice su uz mentore prošetale i do obližnje Rudarske memorijalne zbirke u kojoj im je gospodin Mladen Bajramović, predsjednik Istarskih ugljenokopa, predstavio izloške i odveo ih u visine na crkveni zvonik s kojeg se pruža pogled na čitavu Rašu.

Nakon ručka,  učenicama sa osvojenim 1. i 2. mjestom su podijeljene Diplome, svima ostalima Pohvalnice za sudjelovanje, a Mentorima i članovima Povjerenstva Zahvalnice. Prva ekipa i mentori te članovi Povjerenstva dobili su i dar učenika Likovne grupe.

Glavni organizator natjecanja  Hrvatska mreža školskih knjižničara organizira već sedmu godinu zaredom ovo natjecanje u želji za poticanjem učenika na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, jer je učenje na takav način najučinkovitije.

« Ožujak 2024 »