Kićenje bora

Autor: Administrator , 7. 12. 2015.

… I tako je preko noći ispred naše škole izrastao blagdanski bor!

Ma ne nije, donio ga je Sveti Nikola! Ma nije ni on ovaj put.

Donijele su ga i ukrasile vrijedne ruke u sklopu godišnjeg projekta škole „ Otpad – bogatstvo o kojem brinemo“: bor su donijele i u betonsku vazu učvrstile vrijedne ruke djelatnika „1. Maj“, ukrase za bor izradile vrijedne ruke teta i polaznika dječjeg vrtića „Pjerina Verbanac - Raša“ i učenika naše škole „Ivana Batelića - Raša“ s učiteljicama i voditeljicama projekta Sonjom Škalamera Novak i Jelenom Bugarski, a udruga „Put“ iz Labina, na čelu s predsjednicom Lori Luketa Dagostin donirala je potreban likovni materijal za izradu ukrasa. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Kićenje bora

Bor su okitili učenici škole, uz pomoć učiteljica i tehničke službe škole. Na isti su način, u sklopu istog projekta „ Otpad – bogatstvo o kojem brinemo“ bor dobili i štićenici Doma za starije i nemoćne u Raši kojeg će s jednakim dekoracijama ukrasiti  učenici 8. razreda s razrednicom Svetlanom Milojica. U sklopu ovog projekta, predmeti koji bi inače završili u otpadu – plastične čaše od jogurta, plastični čepovi i tetrapak ambalaža od mlijeka i sokova, a koje smo marljivo skupljali, uz malo zlatnog spreja i mašnica i puno dobre volje dobili novi smisao i postali prekrasni ukrasi za bor. To je dokaz: kad se male ruke slože – događaju se i blagdanska su čuda!

S.Š.N.

« Ožujak 2024 »