Povodom Dana Općine Raša

Autor: Administrator , 5. 11. 2015.

Učenici OŠ Ivana Batelića obilježili su jutros, 4. studenog 2015. godine  Dan Općine Raša otvorenjem izložbe starih fotografija izgradnje Raše i intervjuom s gospodinom Rinaldom Rakovcom  u novoobnovljenoj školskoj knjižnici. U uvodnom programu predstavili su se učenici mlađih razreda i Produženog boravka  recitacijom, pjesmicom i igrokazom „U knjižnici“, a  potom je voditeljica programa, Aida Suljić, učenica 7. razreda, nasmijala sve uzvanike svojim monologom „Zaljubljena osmašica“. Za program su zaslužne učiteljica Mladenka Lovrečić, Denis Bizelj, Dragana Macura te knjižničarka Romina Miletić. Ravnateljica škole, Greis Franković posebno je zahvalila  investitoru  na obnovi školske knjižnice, osnivaču škole – Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu  Istarske županije te sponzorima: Omnia service&promotion d.o.o. za grafičku obradu fotografija te Vlačić&Čakić d.o.o. za printanje fotografija. Pozdravila je sve  goste:  gospođu Gloriju Paliska Bolterstein, načelnicu Općine Raša, gospodina  Igora Radića, pročelnika Općine Raša te goste  iz Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije - Vesnu Sagaj, višu savjetnicu za kapitalnu izgradnju i Bojana Memića, višeg stručnog suradnika za upravljanje investicijama. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Povodom Dana Općine Raša

Knjižnica ispod oblaka, smještena na drugom katu školske zgrade u novom ruhu bila je premala za prihvat svih učenika škole te su tako pozvani učenici 8. razreda kao najstariji sa zadatkom da intervuiraju gospodina Rinalda Rakovca, građevinskog tehničara i zaljubljenika u Rašu. Sa zanimanjem su slušali priču o izgradnji Raše, u drugom dijelu jutrošnjeg događaja koju su vodili učenici „Novinarske grupe“ Paolo Lazarić  i Stefani Ilić. Naime, gospodin Rakovac podrijetlom  iz Raše već se nekoliko godina bavi istraživanjem povijesnog materijala o izgradnji i arhitekturi grada Raše te sakupljanjem starih fotografija koje  je nesebično ustupio za potrebe izložbe u školi. Učenici su s ponosom slušali povijesnu priču o 547 dana nastajanja svojega grada kojega su inicijatori učenici grupe „Mali povjesničari“  pod vodstvom učiteljice Eve Melegi Matković čiji je krajnji cilj izrada biltena „Povijest Raše“ i „Povijest škole OŠ Ivana Batelića- Raša“ . Ova priča tako neće biti zaboravljena nego će oživjeti u jednoj novoj priči uoči 80.- te godišnjice škole u Raši.

Gospodinu Rinaldu Rakovcu želimo mnogo uspjeha u daljnjem radu i oko objavljivanja nove knjige kao što nam je najavio te mu zahvaljujemo na dobroj suradnji.

Napisala: Romina Miletić

Fotografirao: Roberto Matković