U Mjesec knjige književnim susretom

Autor: Administrator , 19. 10. 2017.

Trči! Ne čekaj me… priča je o odrastanju mlade osobe u uvjetima u kojima je svaki trenutak života posebno dragocjen, no okružena brigom i ljubavlju svojih roditelja i cijele obitelji djevojčica dolazi do spoznaje da na ovom, često okrutnom svijetu, uvijek ima ljudi koji znaju pružiti ruku kad je to najpotrebnije. Jednu takvu priču imali smo prilike čuti prilikom književnog susreta s Bojanom Meandžijom, u četvrtak, 19. studenog, na prvom  od nekoliko događanja kojima obilježavamo ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige, kada nam je spisateljica predstavila svoj autobiografski roman. Učenici viših razreda su s velikom pozornošću slušali ulomke iz romana u kojem spisateljica opisuje svoje odrastanje u rodnom Karlovcu za vrijeme Domovinskog rata. Sve prisutne oduševila je svojim pristupom ovoj teškoj i ozbiljnoj temi. Pokoja suza našla se u očima učenika pri projekciji dojmljivih fotografija iz ratnih godina i pri slušanju zvukova sirena koje je autorica sama zabilježila. Uspješan književni susret potvrđuje i dolazak učenika u knjižnicu, nakon susreta,  u potrazi za romanom.

Mladoj, simpatičnoj spisateljici zahvaljujemo na izuzetno zanimljivom susretu te joj želimo još mnogo priča i romana uz naravno, ponovni dolazak u našu školu! Osvrte Novinarske grupe, pročitajte u VIŠE.

Osvrt na književni susret s Bojanom Meandžijom

U četvrtak 19.10.2017. u školu je došla spisateljica Bojana Meandžija. Iznenadila nas je svojim dolaskom povodom Mjeseca hrvatske knjige. Dan prije Bojaninog dolaska, na Hrvatskom jeziku, nam je učiteljica Hasnija Karlović čitala ulomke. Sljedećeg dana, kada je došla, okupili smo se u učionici stranih jezika. Kada sam je ugledala, iznenadila me svojim izgledom.  Ušla je u učionicu, predstavila se i zatim nam je počela pričati o svojim događajima i čitala nam je ulomke iz svoje knjige. Nije znala da će njezin sastav za učiteljicu iz školskih ratnih  dana u Karlovcu postati knjiga. Sjedila sam mirno i slušala. Bilo je tako tužno, skoro sam zaplakala. Naježila sam se i drhtala. Pokazivala nam je slike, pričala, čitala i reproducirala slušni zapis. Zadala nam je neobičan zadatak. Trebali smo zatvoriti oči, a ona nam je pričala događaj u kojem smo se mi morali zamisliti. Bilo je tužno. Zvonilo je i prebrzo je završilo. Mogla bih je slušati cijeli dan. Ali sve što je dobro, kratko traje. Naučili smo puno iz njene knjige. Trči! ne čekaj me…

Fata Bećirović, 5. r.

Ovaj mjesec: 2077