Susret sa štićenicima Doma za starije i nemoćne u Raši

Autor: Administrator , 27. 11. 2015.

Zanimljivo druženje   sa štićenicima Doma za starije i nemoćne u Raši imali su naši osmaši  i učenici Male povijesne grupe u utorak, 24. studenog 2015. godine. Najprije su sa štićenicima odigrali tombolu koja ih je svih razveselila. Štićenici su prekrivali izvučene brojeve, a kako je igra odmicala, raslo je uzbuđenje jer je pobjednike čekala nagrada – učenički likovni radovi. Jesenski uratci učenika likovne grupe, pod mentorstvom učiteljice Sonje Škalamera Novak, ukrašavat će tako sobice raških štićenika.  Druženje se nastavilo u dnevnoj  sobi kada su učenici, članovi Male povijesne grupe, pod mentorstvom učiteljice Eve Melegi Matković i Novinarske grupe pod mentorstvom knjižničarke Romine Miletić,  intervjuirali  nekoliko štićenika s ciljem boljeg upoznavanja i usporedbe nekadašnjeg i sadašnjeg  načina života. Nastavak u VIŠE.

Bio je to drugi susret ove školske godine od planiranog kontinuiranog odlaska u raški dom s ciljem promicanja vrijednosti volontiranja i preuzimanja aktivne uloge u poticanju i razvoju volonterstva. Susrete je  osmislila razrednica Svetlana Milojica u dogovoru sa učenicima osmog razreda te uz podršku djelatnika GDCK i Doma za starije i nemoćne u Raši. Sve je krenulo s početkom školske godine kada su učenici izrazili želju za volontiranjem. Predviđeno je druženje jednom mjesečno tijekom školske godine u aktivnostima koje zajednički osmišljavaju učenici, razrednica u dogovoru sa ostalim učiteljicama i vanjskim suradnicima. Sa snažnom porukom da volontiranje osnažuje pojedinca, uči  odgovornosti, izgrađuje osjećaj solidarnosti i potiče na djelovanje u društvu, već se priprema idući susret za prosinac.

R.M.

Zahvaljujemo djelatnicima Doma za starije i nemoćne osobe u Raši na izvrsnoj suradnji.

Fotografija preuzeta s Interneta.