Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Autor: Administrator , 9. 10. 2015.

Edukacijske radionice kao dio projekta pod nazivom "OTPAD – BOGATSTVO O KOJEM BRINEMO", koju provodi udruga Put započete u travnju u četvrtom  razredu,  nastavlja se  u šestom i sedmom  razredu naše škole.

Cilj projekta je probuditi kod djece ekološku svijest i ukazati na važnost izbjegavanja stvaranja otpada, vrednovanja i recikliranja. Učenici će  izraditi prigodne letke, logo, crteže i slike te dekorativne predmete  u sklopu izborne nastave likovne kulture I nastave  prirode pod mentorstvom učiteljice Sonje Š. Novak i Jelene Bugarski. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Otpad - bogatstvo o kojem brinemo

Nositelj  projekta edukacije je Općina Raša koja u suradnji s komunalnim poduzećem 1. MAJ d.o.o. Labin i udrugom Put kao partnerima u projektu, koji su osmislili projekt i aplicirali za sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost za neposredno sufinanciranje poticanja obrazovnih, istraživačkih i razvojnih studija u području zaštite okoliša i prirode. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sufinancira spomenuti projekt sa 40% . Jedan od osnovnih ciljeva ovog projekta je podizanje svijesti o zaštiti okoliša i održivom gospodarenju otpadom stanovnika te potaknuti građane, a prije svega djecu, na selektivno prikupljanje otpada.

Učenici 6.i  7. razreda, su sa zanimanjem i iznimno velikom suradnjom i dijalogom pratili predavanje gospođe Lori Luketa Dagostin na temu načina prikupljanja otpada na teritoriju Labinštine I Raše.  Djeca su  upoznata s razlozima odvojenog prikupljanja otpada te mogućnostima koje imaju u mjestu stanovanja kako bi I oni dali doprinos očuvanju okoliša I doprinjeli  smanjenju količine otpada koje završava na Deponiju.

S. Š. N.