Obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 20. 4. 2018.

Učenici i učitelji raške osnovne škole integriranim danom priključili su se globalnim aktivnostima obilježavanja  Dana planeta Zemlje u četvrtak, 19. travnja 2018. godine. S ciljem podizanja svijesti učenika o važnosti očuvanja okoliša organizirali su brojne  aktivnosti uz prisustvo djelatnika iz Općine Raša. Sve je započelo aktivnošću učenika 8. razreda -  sadnjom masline  koja je stigla s porukom mira, civilizacije i ljubavi, čak iz Italije, a u  suradnji s Općinom Raša.

Maslinu je Općina Raša velikodušno prepustila raškim školarcima kao nositeljima budućnosti grada, a stigla je kao dar Industrijskog konzorcija Južnog Pontina i Konzorcija zone za industrijski razvoj, na poticaj Michelea Maddalene, građanina Formije,  u počast žrtvama rudnika 28. veljače 1940. godine. Maslina je ujedno i veliki doprinos uređenju planirane buduće Zelene učionice u školskom dvorištu koju će se realizirati po kompletnoj obnovi škole. Štafetnim eko igrama učenika predmetne nastave prisjetili su se važnosti recikliranja za naš planet. I dok su četvrtaši slavili uređenjem mirisne gredice i oslikavanjem školskog zida, najmlađi učenici likovno su se i literarno izražavali u učionicama s porukama kako i  mala djeca mogu   poboljšati svoj životni okoliš malim aktivnostima te eko poruke na njemačkom i engleskom jeziku. Zanimljivo je osmašima bilo u pohodu gradom u razgovoru s  građanima na njemačkom jeziku.  Na kraju su učenici predmetne nastave svoje aktivnosti nastavili u razredu gledanjem prigodnih eko dokumentarnih filmova ponuđenih iz projekta Zelene knjižnice  i u razgovoru o kvalitetnim utjecajima na planet Zemlju. Završetak nastavnog dana proveli su u veseloj učionici likovne kulture kreirajući prigodne plakate. I mali Produženci su sa svojom učiteljicom Hany kreirali Planetka, nacrtali lice, dodali mu ručice, nožice,  a potom razgovarali o onečišćenju.

FOTO-GALERIJA

« Ožujak 2024 »