Naše zumbastične plesačice

Autor: Administrator , 19. 2. 2018.

Razgovarajući o našem projektu, saznali smo da u školi ima jako puno učenika koji se bave nekim sportom. Za početak odabrali smo dvije simpatične Dejnu Pozderović i Elani Osmić jer su nam se pohvalile osvojenim medaljama na nedavnom plesnom natjecanju u Labinu „ISTRA DANCE Open“, koje se održalo  10.veljače, u Sportskom centru Franko Mileta. Bili smo radoznali pa smo ih ugostili na našoj novinarskoj grupi te ih sve ispitali. Obje simpatične djevojčice pohađaju 3. razred.

1. Koji predmet najviše volite/ne volite u školi?

Dejna: Likovni volim, a matematiku i ne baš.

Elani: Isto tako.

1. Koliko dugo se bavite Zumbom?

Dejna: Nešto manje od dvije godine.

Elani: Dvije godine.

1. Tko vas vodi, kada i gdje trenirate i koliko često?

Dejna i Elani: Plešemo utorkom i četvrtkom u plesnom studiju Il Movimento, a voditeljica nam je Monika Derossi Crnogorac. Kad idemo na natjecanje, generalnu probu imamo petkom. Ostalo u VIŠE.

Nastavak:

1. Na kojim  natjecanjima ste sudjelovale i jeste li osvojile neku nagradu?

Elani: Bila sam već na nekoliko natjecanja, u Zagrebu, u Puli, Rijeci, Krku, … osvojila sam osam medalja. Zadnje sam sudjelovala u Labinu na plesnom natjecanju gdje sam osvojila dvije prve nagrade, jednu s Dejnom u paru, a drugu s ekipom.

Dejna: Da, i ja sam sudjelovala na mnogim natjecanjima. Imam 4 nagrade. Elani i ja smo plesale na pjesmu Sacudete la Arena te smo osvojile prvu nagradu na plesnom natjecanju u Labinu, a ekipno smo plesale na pjesmu Ego mix. Bilo nam je super.

1. Koje vam je natjecanje ostalo u najboljem sjećanju?

Dejna i Elani: Najljepše nam je bilo na Krku. Najviše smo se zabavile.

1. Kako ste se počele baviti Zumbom?

Elani: Ja sam vidjela starije cure kako plešu, svidjelo mi se i učlanila sam se u plesni studio.

Dejna: Ja sam saznala od svoje prijateljice Elani pa sam se i ja učlanila i počela plesati.

1. Kako nabavljate kostime?

Dejna i Elani: Naša voditeljica Monika nam daje ideje za kostime, nešto nam ona naručuje i donese, a onda mi nadopunimo.

Elani: Najljepši kostim mi je bio kad smo odjenule crnu majicu i tajice, a oko struka smo morale vezati kariranu košulju.

1. Što vam se najviše sviđa u Zumbi?

Dejna/Elani: Sve, jako nam je lijepo, glazba je vesela i zabavna, brzi ritam, družimo se, voditeljica nam je dobra i nakon natjecanja se počastimo tortom i grickalicama.

Dejna: Nakon plesa osjećam se opušteno i lijepo.

Intervjuirali: Adnan Šiljić i Fata Bećirović